A Képzők Képzése Oktatási Program részben távoktatással valósul meg. A hallgatók egy része vidéken él és dolgozik, ezért az ő oktatásukat ez nagyban megkönnyíti. A budapesti hallgatóknak is könnyebb azonban, ha minden szakmai háttéranyagot, előadást letölthetnek egy kifejezetten erre a célra kialakított felületre.
Az ún. ILIAS rendszer használatát több előadáson és gyakorlati, kiscsoportos órán ismertetik a hallgatóknak, hogy valóban hasznos segítség lehessen bárkinek. A webes felületet teljesen akadálymentesen alakították ki, a vak és a siket hallgatók számára is hozzáférhető, érthető, követhető.
Az FSZK Akadálymentesítési Programirodájának vezetőjét, Szentkatolnay Miklóst kérdeztük:
Mekkora munkát jelentett a 3 év alatt kidolgozott képzések webre adoptálása?
A munka két fázisból állt. A tananyagfejlesztő szakértők három hónap alatt a megadott szempontok és sablonok alapján átalakították a szakmai szöveget, előkészítették a digitalizálást. Ezt követően az ILIAS elektronikus keretrendszert biztosító informatikus partnerünk fél év alatt akadálymentes verzióban töltötte fel az összes előkészített anyagot az FSZK Tudástárába.
Mitől mondhatjuk teljesen akadálymentesnek a felületet?
Maga a felület nem teljesen akadálymentes, hiszen az ILIAS-t egy nemzetközi informatikus csoport fejleszti folyamatosan, de mindig dolgoznak azon is, hogy maga a keretrendszer akadálymentes legyen. Az ILIAS-ban történő regisztrációt követően viszont, az FSZK által fejlesztett képzési programok tananyagai akadálymentes módon elérhetőek mindenki számára. (Tehát vak, siket, mozgáskorlátozott emberek egyaránt eligazodnak a rendszerben.)
Mit gondolsz, mennyire segíti a gyakorlatban a hallgatók felkészülését az oldal?
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése